Dodeljena priznanja "Arhont otvorenog pristupa"

28.10.2013. U petak, 25. оktоbrа 2013. Univerzitetska biblioteka "Svetozar Marković" u okviru Mеđunаrоdnе nеdеlје оtvоrеnоg pristupа organizovala je skup u cilju promovisanja principa otvorenog pristupa naučnim informacijama. Tom prilikom, počasno zvanje "Arhont otvorenog pristupa na Univerzitetu u Beogradu" dodeljeno je prof. Jasmini Nikolić (Filološki fakultet), Ivani Mirović (Institut za fiziku), Milici Ševkušić (Institut tehničkih nauka), Miljani Todorović (Matematički fakultet) i Ognjenu Blagojeviću, zameniku direktora RCUB-a. Ovo zvanje Univerzitetska biblioteka dodeljuje istaknutim pojedincima zaposlenim na Univerzitetu u Beogradu koji su u prethodnom periodu demonstrirali najviši stepen profesionalnog kapaciteta, a za koje procenjuje da će se u budućnosti opredeliti da u još većoj meri budu promoteri principa otvorenog pristupa naučnim informacijama.