Okrugli sto: Obrazovanje podržano IKT

02.06.2014. U petak, 30. maja 2014. godine u Palati Srbija održan je Okrugli sto na temu "Obrazovanje podržano informaciono-komunikacionim tehnologijama". Skup su organizovali Nacionalni prosvetni savet i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja uz podršku Britanskog saveta i Tima za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva. Okrugli sto su otvorili dr Desanka Radunović (predsednica Nacionalnog prosvetnog saveta), dr Srdjan Verbić, ministar prosvete i Toni O Brajen, direktor Britanskog saveta za zapadni Balkan. Predstavljen je dokument Smernice za unapređivanje uloge informaciono-komunikacionih tehnologija u obrazovanju izrađen od strane stručnjaka Nacionalnog prosvetnog saveta. Zoran Jovanović, direktor Akademske mreže Srbije (AMRES) govorio je o uvođenju e-obrazovanja i servisa za informacioni sistem osnovnog i srednjeg obrazovanja, dok je britanski ekspert Dejvid Hasel pružio pregled relevantnih iskustava drugih zemalja kada je ova oblast u pitanju. U diskusiji koja je usledila učestvovali su predstavnici resornih ministarstava, univerziteta, gimnazija, osnovnih i srednjih stručnih škola, privrede i ostalih zainteresovanih strana. Ovom značajnom skupu su prisustvovali i predstavnici RCUB.